aktualności

Przemówienie Jerzego Buzka

Posłuchaj przemówienia, które Jerzy Buzek wygłosił po otrzymaniu honorowego wyróżnienia “Ambasador Śląska” na gali w Teatrze Śląskim 16 lutego 2023 r.

Więcej

Nagroda im. Kazimierza Kutza – przeczytaj wypowiedzi organizatorów

Wypowiedź Marcina Krupy, prezydenta Miasta Katowice: Idea nagrody wyrosła z przekonania o fenomenie Kazimierza Kutza, który był artystą, politykiem, społecznikiem, którego prestiż przekraczał granicę Śląska i Polski, dlatego nagroda jego imienia wykracza swą intencją poza miejsce urodzenia Kazimierza Kutza i honoruje osoby, których talent i charyzma mogą współgrać z jego dokonaniami.

Więcej

Znamy nazwiska nominowanych do Nagrody im. Kazimierza Kutza 2023!

Nagroda im. Kazimierza Kutza z jednej strony upamiętnia zmarłego w grudniu 2018 roku znakomitego, niepokornego artystę, do samego końca zaangażowanego w szeroko pojęte sprawy społeczne, z drugiej honoruje nietuzinkowe postaci, które swoją postawą, działalnością i codzienną pracą w jakiś sposób przypominają Kutza.

Więcej

Tadeusz Sławek uhonorowany tytułem „Ambasador Śląska”

W tym roku Kapituła po raz pierwszy zdecydowała, że podczas gali oprócz Nagrody Kutza zostanie także wręczone pamiątkowe odznaczenie – honorowy tytuł „Ambasador Śląska”. Otrzymał go prof. Tadeusz Sławek, wybitny humanista, filozof, eseista, tłumacz, były rektor Uniwersytetu Śląskiego.

Więcej