aktualności

Czwarta edycja Nagrody Kutza – za nami pierwsze spotkanie Kapituły

Czas rozpocząć prace związane z czwartą edycją Nagrody im. Kazimierza Kutza. Kapituła już od kilku tygodni wymienia się swoimi typami i sugestiami, jednak to właśnie dziś odbyło się pierwsze spotkanie, na którym w szerokim gronie można było przedyskutować swoje kandydatury. Kiedy można spodziewać się nazwisk pięciorga nominowanych? O tym poinformujemy już wkrótce!

Więcej

Przemówienie Jerzego Buzka

Posłuchaj przemówienia, które Jerzy Buzek wygłosił po otrzymaniu honorowego wyróżnienia “Ambasador Śląska” na gali w Teatrze Śląskim 16 lutego 2023 r.

Więcej

Nagroda im. Kazimierza Kutza – przeczytaj wypowiedzi organizatorów

Wypowiedź Marcina Krupy, prezydenta Miasta Katowice: Idea nagrody wyrosła z przekonania o fenomenie Kazimierza Kutza, który był artystą, politykiem, społecznikiem, którego prestiż przekraczał granicę Śląska i Polski, dlatego nagroda jego imienia wykracza swą intencją poza miejsce urodzenia Kazimierza Kutza i honoruje osoby, których talent i charyzma mogą współgrać z jego dokonaniami.

Więcej

Znamy nazwiska nominowanych do Nagrody im. Kazimierza Kutza 2023!

Nagroda im. Kazimierza Kutza z jednej strony upamiętnia zmarłego w grudniu 2018 roku znakomitego, niepokornego artystę, do samego końca zaangażowanego w szeroko pojęte sprawy społeczne, z drugiej honoruje nietuzinkowe postaci, które swoją postawą, działalnością i codzienną pracą w jakiś sposób przypominają Kutza.

Więcej