Retrospektywa filmów Anny Dymnej w czasie tegorocznego Kina na Granicy


24 marca 2023

Organizatorzy Kina na Granicy, odbywającego się w Cieszynie przeglądu polskich, czeskich i słowackich filmów, zapraszają na retrospektywę filmów Anny Dymnej. Wydarzenie rozpocznie się 29 kwietnia i potrwa do 3 maja 2023 r.

Anna Dymna, laureatka pierwszej edycji Nagrody im. Kazimierza Kutza, będzie gościem specjalnym tegorocznego, jubileuszowego 25. Kina na Granicy. – Pośród wszelkich zasłużonych komplementów za działalność społeczną, szacunku dla dokonań Anny Dymnej na polu pozaartystycznym, czasami
zapominamy o tym, jak wspaniałą jest aktorką teatralną, filmową i telewizyjną – z gigantycznym, ciągle zmieniającym się i ewoluującym dorobkiem, czego przykładem chociażby najnowsza kreacja Dymnej w serialu „Wielka woda” – podkreśla Łukasz Maciejewski, dyrektor programowy Kina na Granicy po stronie polskiej.

Pełny program wydarzenia jeszcze nie jest znany, ale organizatorzy informują, że w ramach retrospektywy widzowie zobaczą m.in. „Pięć i pół bladego Józka” Henryka Kluby, „Dolinę Issy” Tadeusza Konwickiego, „Tylko strach” Barbary Sass, „Duże zwierzę” Jerzego Stuhra, „Dzień babci” Mateusza Sakowskiego” i „Johnny” Daniela Jaroszka.

Więcej informacji na oficjalnej stronie Kina na Granicy.